شما اینجا هستید   رزومه علمی
خلاصه رزومه

دکتر فاطمه نیک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه پزشکی در دوره دکترای پزشکی عمومی و همچنین در دوره دکترای تخصصی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند. ایشان عنوان پزشک نمونه تخصص زنان، زایمان و نازایی دانشگاه تهران را از طرف دانشگاه کسب نمودند. 

 نتایج پژوهش های آکادمیک دکتر نیک پور همه ساله در نشریات بسیار معتبر بین المللی منتشر می شود. 

 ایشان معاینه و اعمال سرپایی را در مطب گاندی، کلینیک سعادت آباد و کلینیک بیمارستان پیامبران و اعمال بستری را در بیمارستان لاله، بیمارستان عرفان، بیمارستان پیامبران، و بیمارستان های ابن سینا، آرمان، اقبال، گاندی، محب کوثر و تریتا در تهران انجام می دهند. 

 دکتر فاطمه نیک پور در دوره طرح تخصص خود در شهرستان لارستان ریاست بخش زنان بیمارستان علی اصغر بیرم را برعهده داشتند و برای اولین بار در بیمارستان امیدوار اوز، زایمان بدون درد را راه اندازی نموده اند. 

 دکتر فاطمه نیک پور متخصص زنان در تهران به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی به بانوان ارائه می نمایند. برخی از خدمات درمانی که توسط دکتر نیک پور متخصص زنان در تهران ارائه می شود شامل درمان اختلالات جنسی، درمان نازایی، مراقبت های بارداری و زایمان، درمان اختلالات قاعدگی، مراقبت های دوران یائسگی، جراحی های زیبایی زنان، لابیاپلاستی با لیزر، جوانسازی ناحیه تناسلی با لیزر، درمان بیماری های عفونی و مقاربتی زنان، انجام تست پاپ اسمیر، انجام انواع جراحی های زنان مانند میومکتومی، هیسترکتومی و غیره است. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت دکتر فاطمه نیک پور مراجعه فرمائید. 

 www.drnikpour.com

دوره پزشکی عمومی
خانم دکتر نیک پور، دوران پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران در شهر تهران با موفقیت پشت سر گذاشته اند. ایشان در این دوره علاوه بر حضور در کلاسهای علوم پایه پزشکی در محضر بزرگترین اساتید پزشکی ایران، دوره های آموزشی عملی (استیجری و اینترنی) را در بخشهای تخصصی و فوق تخصصی بیمارستانهای فوق تخصصی شهر تهران گذرانیده اند.

بیمارستان های دوره استیجری و اینترنی: 

بیمارستان رسول اکرم (بخش های ارتوپدی، روانپزشکی، اطفال، داخلی، زنان، اورژانس، جراحی، گوش و حلق و بینی، رادیولوژی و نورولوژی)
بیمارستان اکبرآبادی (بخش زنان)
بیمارستان هاشمی نژاد (بخشهای نفرولوژی، اورولوژی)
بیمارستان شفا یحیاییان (بخش ارتوپدی)
بیمارستان علی اصغر (بخش اطفال)
بیمارستان فیروزگر (بخش های جراحی، داخلی، قلب نورولوژی)
بیمارستان نواب (بخش روانپزشکی)

پایان نامه دوره پزشکی عمومی:
خانم دکتر نیک پور در پایان دوره پزشکی عمومی، فعالیت های پژوهشی گسترده ای را در خصوص علل شیوع و مرگ و میر کودکان مبتلا به تومورهای سیستم عصبی مرکزی ساماندهی کردند. این پژوهش اصیل علمی که افق های تازه ای را به روی محققان علم پزشکی گشوده است، به شدت مورد توجه محققین این عرصه قرار گرفت. تا آنجا که نتایج این پژوهش، پس از طی مراحل داوری و صحت سنجی، در نشریه علمی پژوهشی بین المللی نوروپدیاتریکس به عنوان منبعی برای پژوهشگران این حوزه، منتشر شده است.

موضوع پایان نامه: بررسی شیوع و مرگ و میر کودکان مبتلا به تومورهای سیستم عصبی مرکزی

مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه :

 Rafsanjani KhA, Bahoush G, Nikpoor F*, Vossough P. Neuropediatrics. 2012 Oct;43(5):232-7. doi: 10.1055/s-0032-1324398. PMID: 22915472 این مقاله که در فهرست نویسندگان آن، نام خانم دکتر نیک پور به عنوان نویسنده مسوول (Corresponding Author) با علامت * مشخص شده است، در مجله علمی معتبر بین المللی Neuropediatrics با Impact Factor = 1.2 در نظام رتبه بندی بین المللی (ISI – JCR) چاپ شده است.
دوره تخصص جراحی زنان، زایمان و نازایی
خانم دکتر نیک پور، دوران دکتری تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران با موفقیت پشت سر گذاشته اند. تلاش، پشتکار، توانمندی علمی و تعهد ایشان به اخلاق پزشکی و حقوق بیماران و خانم‌های محترم باردار، موجب شد که در پایان دوره تخصصی بر اساس رای و نظر تخصصی اساتید دانشگاه تهران به عنوان رزیدنت نمونه تخصص زنان، زایمان و نازایی دانشگاه تهران انتخاب شوند. (مشاهده خبر در سایت دانشگاه تهران)

بیمارستانهای دوره رزیدنتی:
ایشان در دوره رزیدنتی در بیمارستانهای زیر نسبت به معاینه تخصصی و جراحی بیماران و خانم های باردار اقدام نموده اند.

  • بیمارستان امام خمینی
  • بیمارستان شریعتی
  • بیمارستان جامع بانوان آرش
  • بیمارستان اکبرآبادی
  • بیمارستان فیروزگر
پایان نامه دوره دکتری تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی:
خانم دکتر نیک پور همزمان با فراگیری مباحث علمی و تخصصی در دوره دکتری تخصصی و رسیدگی به امور بیماران و خانم های باردار در بیمارستانهای دولتی، پژوهشی فراگیر را با موضوع «بررسی سطح سرمی آدروپین در مبتلایان به دیابت بارداری و مقایسه آن با افراد باردار سالم» در قالب پایان نامه دکتری تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی آغاز کردند. نتایج این پژوهش که به شدت مورد توجه محققین در سراسر دنیا قرار گرفت، در نشریه معتبر بین المللی Gynecological Endocrinology منتشر شد.

مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه دکتری تخصصی:

Association between serum adropin levels and gestational diabetes mellitus; a case–control study,
Aboutaleb Beigi, Nooshin Shirzad, Fatemeh Nikpour*, Ensieh Nasli Esfahani, Solaleh Emamgholipour & Fatemeh Bandarian Pages 939-941 | Received 02 Feb 2015, Accepted 06 Aug 2015, Published online: 17 Sep 2015

این مقاله که در فهرست نویسندگان آن، نام خانم دکتر نیک پور به عنوان نویسنده مسوول (Corresponding Author) با علامت * مشخص شده است، در مجله علمی معتبر بین المللی Gynecological Endocrinology با Impact Factor = 1.4 در نظام رتبه بندی بین المللی (ISI – JCR) چاپ شده است.
فعالیت به عنوان پزشک متخصص
پس از پایان دوره تخصص جراحی زنان، زایمان و نازایی، خانم دکتر نیک پور به مدت تقریبا دو سال در شهرستان لارستان طرح دوره تخصص خود را سپری کردند. در آن دوره ایشان ریاست بخش زنان بیمارستان علی اصغر بیرم را بر عهده داشتند و در چند ماه پایانی طرح تخصص نیز به بیمارستان امیدوار اوز منتقل شدند. ایشان در آنجا برای اولین بار زایمان بدون درد را راه اندازی کردند.
در سالهای اخیر خانم دکتر نیک پور در منطقه شمال غرب تهران به فعالیت می پردازند. مطب ایشان در خیابان گاندی جنب بیمارستان گاندی قرار دارد و در بیمارستان لاله، بیمارستان عرفان، بیمارستان پیامبران، بیمارستان گاندی، بیمارستان محب کوثر و بیمارستان تریتا به فعالیت می پردازند.
 فرصت همکاری با استاد ارجمند سرکار خانم دکتر پریسا مقتدایی و افتخار بهره مندی از تجربیات ارزنده ایشان یکی از مهمترین عوامل پیشرفت علمی و حرفه ای ایشان است. خانم دکتر نیک پور همچنین در یک سال اخیر از افتخار همکاری با خانم دکتر فریبا یوسف نژاد نیز بهره مند بوده اند که ثمره این همکاری رشد و ارتقای علمی و تخصصی هر چه بیشتر ایشان بوده است.
رعایت اخلاق حرفه ای از جمله احترام به حقوق بیمار، رعایت ضوابط علمی و قانونی و شفافیت مالی مطابق تعرفه های قانونی همواره در دستور کار ایشان قرار دارد.